הקדמה: מהן הפרעות אכילה?

הפרעות אכילה הן מחלות נפש המתאפיינות בדאגה קיצונית ממשקל הגוף וצורתו, הרגלי אכילה חריגים ופחד עז מעלייה במשקל.

ניתן לסווג הפרעות אכילה לשתי קטגוריות: אנורקסיה נרבוזה ובולימיה נרבוזה. אנורקסיה מאופיינת בסירוב לשמור על משקל תקין, לרוב בשל פחד עז להיות שמן. בולימיה מאופיינת בתקופות של בולמוס (אכילת כמויות גדולות בזמן קצר) ולאחר מכן טיהור (היפטרות מהמזון).

ישנן סיבות רבות להפרעות אכילה אך לרוב זה מתחיל בתפיסה של אדם את דימוי הגוף שלו. הם עשויים להיות בעלי הערכה עצמית נמוכה או לחוש חוסר ביטחון לגבי המראה שלהם וזה יכול להוביל לרצון אובססיבי לרדת במשקל, מה שמוביל להתנהגויות דיאטה לא בריאות.

ישנם סוגים רבים ושונים של הפרעות אכילה. הפרעות אכילה יכולות להיות מסווגות כמגבילות או אכילה מוגזמת. אכילה מגבילה היא כאשר מישהו מגביל את צריכת המזון שלו, מה שעלול להוביל לאדם ללקות בתת משקל ולתת תזונה. אכילה מוגזמת היא כאשר מישהו אוכל כמות גדולה של מזון בפרק זמן קצר, מה שעלול להוביל לעלייה במשקל ולהשמנה.

אנורקסיה נרבוזה היא הפרעת אכילה המאופיינת במשקל נמוך, פחד עז מעלייה במשקל וקיבוע יתר על משקל הגוף וצורתו. לאנשים עם אנורקסיה נרבוזה יש לעתים קרובות דימוי עצמי מעוות מכיוון שהם רואים את עצמם כסובלים מעודף משקל גם כשהם רזים בצורה מסוכנת. אורתורקסיה היא סוג נוסף של הפרעת אכילה המאופיינת באובססיה למזון בריא או "טהור" ויכולה להוביל

הקדמה: מדוע אפליקציות בריאות וכושר חשובות לשמירה על אורח חיים בריא

ישנן סיבות רבות שאנשים משתמשים באפליקציות בריאות וכושר, כגון:

– כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלהם,

– כדי לספק מוטיבציה,

– לספק אחריות, וכן

– לספק תחושת קהילה.

תעשיית האפליקציות פורחת ויש מספר מדהים של אפליקציות בשוק. למעשה, ההערכה היא שיש יותר מ-3 מיליון אפליקציות בריאות וכושר הזמינות להורדה. עם כל כך הרבה אפשרויות, זה יכול להיות קשה לדעת אילו מהם שווה להוריד.

אנשים רבים מאמינים שאפליקציות בריאות וכושר צריכות להיות בחינם, אבל זה לא תמיד המקרה. ישנן מספר דרכים שבהן תוכל למצוא אפליקציה מצוינת לצרכים שלך:

1) חפש ביקורות ממשתמשים אחרים בחנות האפליקציות או באתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק או טוויטר; 2) קרא פוסטים בבלוג על אפליקציות חדשות; 3) שאל את החברים שלך במה הם משתמשים; 4) עיין בבלוגים על בריאות וכושר כדי לראות מה הם אומרים על סוגים שונים של אפליקציות.

איך אני צריך לתדלק את הגוף שלי כשאני פעיל פיזית?

כאשר אנו פעילים פיזית, אנו צריכים לתדלק את גופנו בחומרי הזנה הנכונים.

הצעד הראשון הוא לשתות מספיק מים. זה יעזור לנו לשמור על לחות ולמנוע מהשרירים שלנו להתכווץ.

לאחר מכן, עלינו לאכול חטיף או ארוחה המכילה פחמימות וחלבון.

זה יעזור לנו לחדש את הגליקוגן בשרירים שלנו, וזה מה שנותן להם אנרגיה לפעילות גופנית.

לבסוף, עלינו להימנע מאכילת יותר מדי קלוריות או שומנים בבת אחת, כי זה יכול להאט את העיכול ולגרום לנו להרגיש איטיים לאחר האכילה.

כולנו יודעים שפעילות גופנית טובה לבריאות שלנו, אבל מה עלינו לאכול לפני, במהלך ואחרי האימון?

תוכנית אימון רכיבה על פחמימות היא הדרך המושלמת לתדלק את הגוף שלך כשאתה פעיל פיזית. זה מורכב משלושה שלבים:

– ארוחה לפני אימון: ארוחה זו מורכבת ממזון עשיר בפחמימות כמו פסטה או אורז.

– במהלך פעילות גופנית: יש לשתות מים במרווחי זמן קבועים ולהימנע מאכילת כל דבר אחר.

– ארוחה לאחר אימון: ארוחה זו צריכה להיות מורכבת מחלבון ופחמימות כדי לעזור לשרירים שלך להתאושש מהאימון.